KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 18-11-2018 01:38

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Witamy
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto wygra mecz?...Mieszko !!"

Oceny za mecz z SPN Szamotuły

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 16-11-2018 20:35Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 26 Czytań - Drukuj

Trenujemy na niebiesko

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 10-11-2018 00:180 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj
Remis na zakończenie
Remisem 1-1 w Szamotułach zakończyliśmy rundę jesienną w lidze wojewódzkiej juniora młodszego. Remis tym cenniejszy gdyż gospodarze mięli jeszcze teoretyczne szanse na wygranie ligi a warunkiem było zwycięstwo nad Mieszkiem.
Początek meczu nie wskazywał na to że SPN walczy ,, o życie". Nasz zespół przejął inicjatywę, długo utrzymywał się przy piłce a Stachu był całkowicie bezrobotny. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodarze zaczęli zagrażać naszej bramce zwłaszcza po stałych fragmentach gry ale byli bardzo nieskuteczni.
Druga połowa rozpoczęła się od szybko strzelonej bramki przez gospodarzy po rzucie rożnym ( która to już!? ). Obraz gry zmienił się po wejściu Wiśni który w tygodniu zmagał się z kontuzją. Wiśnia trzykrotnie z łatwością ogrywał obronę SPN-u niestety nie potrafił postawić kropki nad ,,i'. Za pierwszym razem jego strzał obronił bramkarz, za drugim strzelił w poprzeczkę a w doliczonym czasie gry, gdy już minął bramkarza, piłka zaplątała się mu między nogami. Mięliśmy jeszcze znakomitą akcję Mirasa i dogranie piłki do debiutującego w naszym zespole Kamila na metr przed bramką ( jak On tego nie strzeli ?! ). Kamil zrewanżował się później dogrywając piłkę do Gibona który pewnie pokonał bramkarza z Szamotuł. Gospodarze także mięli swoje sytuacje, zwłaszcza po rzutach rożnych. Tak więc remis wydaje się sprawiedliwy.
Za ten mecz pochwały należą się wszystkim naszym zawodnikom. A teraz będziemy śledzić wyniki barażów o ligę centralną między Wartą Poznań a AP Reissa.

Oceny za mecz z Akademią

Porażka po walce
Pomimo porażki tego meczu nie musimy się wstydzić. Podjęliśmy walkę z najlepszym zespołem naszej grupy AP Reissa. Dla gości był to niezwykle ważny mecz w kontekście gry w barażach o ligę centralną. Nasz zespół dobrze rozpoczął i wydawało się że możemy sprawić niespodziankę. Bliski szczęścia był Mnichu uderzając bezpośrednio z rzutu rożnego, szanse mięli także Wiśnia i Kęczek. Niestety w 20 minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym gości i strzale głową z 5 metra. Chwilę później boisko opuszcza na skutek kontuzji Kwitek a zastępujący go Socha w pierwszej akcji traci piłkę i próbujący ratować sytuację Hubert fauluje rywala za co otrzymuje czerwoną kartkę. Decyzja sędziego była bardzo mocno kontrowersyjna gdyż zawodnik Akademii nie był w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie była to stuprocentowa sytuacja jak to próbował tłumaczyć sędzia.
Grając 2/3 meczu w osłabieniu pozwoliliśmy strzelić sobie tylko jedną bramkę a w drugiej połowie kilka razy zagroziliśmy bramce gości i szkoda że nie udało się strzelić bramki honorowej.

A teraz będziemy dopingować drużynę Akademii w barażach o ligę centralną.

Oceny za mecz z Kłosem
Oceny za mecz z Kłosem Budzyń

Porażka z Kłosem
Porażką zakończył się nasz wyjazd do Budzynia na mecz z Kłosem. Nic nie zapowiadało taki scenariusz. Początek meczu należał do nas. Szybko zdobyte dwie bramki po rzutach rożnych Gibona i Mnicha wyprowadziły nas na dwubramkowe prowadzenie. Dodatkowo mięliśmy kolejne okazje bramkowe głównie po rajdach lewą stroną Wiśni jednak zabrakło precyzji. Na dodatek gospodarze strzelili bramkę kontaktową pod koniec pierwszej połowy podobnie jak my po rzucie rożnym.
Drugą połowę ponownie zaczynamy dobrze bramką Wiśni. Kolejne minuty to kolejne sytuacje bramkowe tym razem po akcjach prawą stroną Maksa. To co wydarzyło się między 52 a 60 minutą jest trudne do wytłumaczenia. Daliśmy zepchnąć się do defensywy czego efektem były aż trzy stracone bramki ( wszystkie po stałych fragmentach gry! ). Ostatnie 20 minut meczu to nasze nieudolne próby zdobycia bramki. Natomiast Kłos ,,dobił" nas w doliczonym czasie gry zdobywając piątą bramkę.

Teraz przed nami dwa mecze z najlepszymi zespołami które walczą o awans do ligi centralnej.

Oceny za mecz z UKS Śrem

Wymęczone zwycięstwo
Po zeszłotygodniowym remisie z Nielbą nasze szanse na wygranie ligi bardzo zmalały. Jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Dlatego w meczu z UKS Śrem interesowało nas tylko zwycięstwo. I początek meczu był tego dowodem. Już pierwsza akcja kończy się bramką dla nas. Gibon zagrał do Wiśni który wykorzystał swoją szybkość i pokonał bramkarza UKS-u. Chwilę później powinno być 2-0. Kolejne znakomite podanie Gibona nie wykorzystuje jednak Igor. I gdy kolejne bramki wydają się kwestią czasu goście wyrównują. Po strzale zza pola karnego piłka odbija się od pleców obrońcy i wpada do bramki Józia. Odpowiedź nasza jest szybka. Gibon dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne a Kwitek trąca głową piłkę i zmyla bramkarza gości.
Druga połowa niestety bardzo słaba w naszym wykonaniu. Efektem tego była stracona bramka po rzucie rożnym. W końcówce wreszcie się przebudziliśmy a zwycięstwo zapewnił nam Gibon strzelając na raty w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Basiny. Zwycięstwo mogło być wyższe ale na sam koniec Dodo strzelił w słupek z jednego metra a chwilę później Basina nie dograł do Maksa w sytuacji 2 na 1 z bramkarzem gości.

Ciągle jesteśmy w grze ale nie możemy tak grać jak w drugiej połowie. Druga połowa zdecydowanie do poprawki.

Oceny za mecz z Nielbą
Oceny za mecz z Nielbą Wągrowiec

Remis jak porażka
Niestety tylko remisem zakończył się mecz z Nielbą Wągrowiec. Z tego wyniku najbardziej zadowolone są na pewno zespoły z AP Reissa i z Szamotuł.
Mecz dla nas rozpoczął się znakomicie bo już w 11 min. Wiśnia, po rzucie rożnym wykonywanym przez Gibona, strzałem głową pokonał bramkarza gości. Niestety prowadzeniem nie cieszyliśmy się zbyt długo bo goście szybko wyrównali a co gorsze po chwili wyszli na prowadzenie. Tą połowę powinniśmy przynajmniej zremisować jednak najpierw Gibon w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w słupek a po chwili w podobnej sytuacji Wiśnia uderzał w bramkarza Nielby.

W drugiej połowie długo wydawało się że komplet punktów pojedzie do Wągrowca aż do 75 minuty. Wtedy to Mniszek bezpośredni z rzutu rożnego pokonał bramkarza Nielby. Ostatnie minuty to dreszczowiec niestety bez happy endu dla nas. Co prawda strzeliliśmy w tym czasie dwie bramki jednak sędzia w obydwu przypadkach odgwizdał spalonego. Zwłaszcza bramka Szeliego wydawała się absolutnie prawidłowa. W ostatniej akcji meczu piłkę meczową mięli goście jednak napastnik Nielby strzelił nad poprzeczką w sytuacji sam na sam z Józiem.