KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 21-09-2018 03:12

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Witamy
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto wygra mecz?...Mieszko !!"

Mieszko - SPN Szamotuły
W sobotę o godz. 11.00 zagramy w Gnieźnie z SPN Szamotuły. Nasz sobotni przeciwnik to aktualnie lider ligi wojewódzkiej i główny faworyt do awansu do ligi centralnej. Bedzie to dla nas bardzo trudny mecz zwłaszcza w obliczu kontuzji jakie ostatnio zdziesiątkowały nasz zespół. Na wiosnę pechowo zremisowaliśmy z SPN 4-4 po bardzo dobrym meczu i przy dużej naszej przewadze. A jak będzie tym razem?

Sprawy organizacyjne:

Zbiórka: 10.00 budynek klubowy

Zabieramy: niebieskie getry, ochraniacze, białe koszulki Mieszka na rozgrzewkę, dowody tożsamości

Powołania:

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 20-09-2018 23:44Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

Trenujemy na niebiesko

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 15-09-2018 23:480 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj
Akademia za mocna
Po raz kolejny przegrywamy z AP Reissa w pojedynku ligowym. Przed meczem problemy kadrowe w naszym zespole nie napawały optymizmem jednak była nadzieja że zła passa z Akademią wreszcie zostanie przerwana.
Pierwsza połowa w miarę dobra w naszym wykonaniu choć tracimy bramkę przez złe ustawienie w środku obrony.
W drugiej połowie gospodarze kontrolowali mecz i podwyższyli prowadzenie.

Za tydzień ostatni mecz pierwszej rundy z kolejnym faworytem do awansu SPN Szamotuły.

Oceny za mecz z Kłosem
Oceny za mecz z Kłosem Budzyń

Pewna wygrana z Kłosem
Nasze mecze z Kłosem Budzyń zawsze były emocjonujące i wyrównane. Tym razem to nasz zespół kontrolował grę przez cały mecz i odniósł pewne zwycięstwo 2-0.
Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando chociaż goście dobrze się bronili i trudno było nam przedostać się pod bramkę Kłosa. Tradycyjnie najwięcej zamieszania siał na prawym skrzydle Szeli ale niestety brakowało dokładnego wykończenia.
W drugiej połowie z minuty na minutę było widać że goście tracą siły i coraz groźniejsze były nasze akcje. Aż wreszcie Kapi z Gibonem rozmontowali obronę gości z Budzynia a po chwili Gibon podwyższył prowadzenie i mecz był rozstrzygnięty. Ostatnie 15 minut to nasza dominacja i aż trudno uwierzyć że nie strzeliliśmy więcej bramek. Najlepsze zmarnował Maks dwukrotnie przegrywając pojedynek z bramkarzem Kłosa.

Oceny za mecz z UKS Śrem

Remis okupiony kontuzjami
Niestety tylko jeden punkt wywieźliśmy z gorącego terenu ze Śremu. Strata 2 punktów na pewno martwi ale jeszcze większe straty stanowią kontuzje Stacha, Dawcia i Igora.
Początek meczu należał zdecydowanie do nas i tylko ,,dzięki" indolencji strzeleckiej Szeliego zawdzięczamy że nie prowadziliśmy dwoma, trzema bramkami. Dodatkowo strzał Gibona wylądował na poprzeczce bramki UKS-u. Gospodarze też mięli dwie wyśmienite sytuacje ale bardzo dobrze zachował się Stachu.
Druga połowa rozpoczęła się dla nas idealnie. Po akcji Hubiego na prowadzenie wyprowadził nas Gibon. Niestety po chwili był już remis. Po raz kolejny pozwalamy na strzał z 18 metra. A tym razem był to strzał ,,życia" napastnika ze Śremu i mamy remis. To co działo się później to już można określić tylko dwoma słowami: chaos i kopanina. Dodatkowo do poziomu meczu dostosował się arbiter, gwiżdżący tylko w jedną stronę i nie dostrzegający brutalnych zagrań gospodarzy czego efektem były poważne kontuzje trójki naszych zawodników.

Oceny za mecz z Nielbą
Oceny za mecz z Nielbą Wągrowiec

Porażka w sparingu
Na wtorkowym treningu zagraliśmy sparing z juniorami starszymi Lechity Kłecko. Nasz rywal okazał się bardzo wymagający i dzięki temu byliśmy światkami interesującego meczu.
Pierwszą bramkę straciliśmy po strzale z 18 metrów i braku agresywnego wyjścia do zawodnika z piłką. Tak traciliśmy bramki i z Nielbą i w Chodzieży i w Owińskach a także w sparingach. W dalszej części graliśmy zgodnie z założeniami i po ładnej akcji Mirasa Gibon doprowadził do wyrównania. Kolejną bramkę tracimy po rzucie karnym. Bliscy wyrównania byliśmy w końcówce pierwszej połowy gdy po akcji Wiśni trzykrotnie strzelaliśmy na bramkę gości.

W drugiej połowie gra nasza wyglądała mniej płynnie chociaż zakończyła się remisem 1-1. Bramkę dla nas zdobył Kapi bezpośrednio z rzutu rożnego.

Ogólnie sparing można ocenić bardzo korzystnie dla obydwu zespołów.

Porażka z Nielbą
Nie udało się podtrzymać zwycięskiej serii przez nasz zespół. Tym razem wysoko i zasłużenie przegraliśmy w Wągrowcu z Nielbą 0-3. Kto wie jednak jak zakończyłby się mecz gdyby nie kuriozalnie stracona pierwsza bramka.
Początek meczu należał do nas i nie schodziliśmy z połowy gospodarzy. Z czasem mecz się wyrównał. Znakomitą szansę na bramkę miał Wiśnia ale zamiast strzelać przyjmował piłkę. W 29 minucie Nielba miała rzut wolny z 18 metra. I gdy bramkarz ustawiał mur zawodnik gospodarzy strzelił do pustej bramki nie czekając na gwizdek sędziego. A że sędzia nie pokazał że gramy na gwizdek to bramka została uznana. Gdy jeszcze dyskutowaliśmy o straconej bramce straciliśmy następną. Zawodnik Nielby miał zbyt dużo miejsca na 18 metrze i strzałem ,,za kołnierz" pokonał Józia.
Na początku drugiej połowy tracimy kolejną bramkę i było już po meczu. Na plus naszego zespołu można zapisać to że graliśmy do końca i zwłaszcza ostatnie 15 minut należały do nas. Niestety nie udało się strzelić choćby jednej braki a sytuacje ku temu były.

Szkoda tej porażki bo rywal był w naszym zasięgu ale za gapiostwo trzeba płacić.