KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 16-08-2017 19:18
Następny mecz
LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa B2 Junior Młodszy "gr. M"

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Witamy
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto wygra mecz?...Mieszko !!"

Boisko nieczynne!
Jutro tj w czwartek trenujemy wg planu o godz. 10.00

Trenujemy w NIEBIESKICH koszulkach.

Niestety górne boisko i orlik są nieczynne do odwołania ze względu na zniszczenia jakie powstały po piątkowej nawałnicy.
Z tego powodu odwołany został sparing z AP Reissa a także sparingi planowane na następny tydzień.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 16-08-2017 18:160 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj
Plany treningowe 14-19 sierpień
W następnym tygodniu trenujemy wg planu;

- środa 10.00-12.00

-czwartek 10.00-12.00

-piątek SPARING z AP Reissa ( 17.00-20.00 )

Oli trzymaj się!!!
W kolejnym sparingu przed nowym sezonem zmierzyliśmy się z mocnym zespołem z Zabrza MKS Zaborze Zabrze ( rocznik 2001 ). Był to dla nas bardzo pożyteczny sparing ale wszystko zeszło na drugi plan gdy na dwie minuty przed końcem meczu najprawdopodobniej groźnej kontuzji doznał Oli. Powracający po długiej przerwie Oli rozkręcał się z meczu na mecz czego potwierdzeniem był ten sparing ( 4 bramki plus asysta ).

Pozostaje tylko życzyć Oliemu szybkiego powrotu do zdrowia. Oli trzymaj się!!!

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 09-08-2017 23:57Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 66 Czytań - Drukuj
Remis z SKP Słupca
Kolejnym naszym rywalem był zespół SKP Słupca. Dla gości był to już ostatni sparing przed ligą. W najbliższy weekend zespół ze Słupcy rozpoczyna rywalizację w Lidze Wojewódzkiej.
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości którzy strzelili bramkę już w pierwszej akcji meczu. Z naszej strony na uwagę zasługują bardzo dobre wrzutki z lewej strony Komara ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.
W drugiej połowie grę w ataku rozkręciło trio Kapi, Poter, Oli. Dwie sytuacje wykorzystał Oli jednak ostatnie słowo należało do gości którzy w ostatniej akcji meczu doprowadzili do wyrównania.

W środę zagramy kolejny sparing.

Porażka z Pogonią
Surowej lekcji futbolu udzielili nam piłkarze Pogoni Szczecin. Nasi rywale przewyższali nas w każdym elemencie gry. Chociaż były momenty gdy podejmowaliśmy w miarę wyrównaną grę. Zwłaszcza początek meczu gdy nawet wyszliśmy na prowadzenie 1-0 po golu Gibona z rzutu karnego po faulu bramkarza na Olim. Dwie pierwsze tercje jeszcze walczyliśmy natomiast ostatnia była najsłabsza w naszym wykonaniu. W drugiej kwarcie Stachu obronił rzut karny.
Trzeba dodać że nasz przeciwnik to czołowy zespół w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Szkoda tylko że w tak ciekawym dla nas meczu nie graliśmy w najmocniejszym składzie. A uczyć należy się od najlepszych i takie mecze także służą rozwojowi drużyny i indywidualnie zawodników.

SPRZĘT TRENINGOWY

Istnieje możliwość zakupu sprzętu treningowego ( koszulki, spodenki, getry )

Cena:

- koszulka niebieska ( fruit of the loom ) 15 zł.

- koszulka niebieska ( adidas ) 40 zł.

- spodenki białe ( adidas ) 30 zł.

- getry białe 10 zł.

Zamówienia składamy u trenera wpłacając pieniądze i podając rozmiarówkę.

Poznaliśmy rywali
WZPN podał skład I ligi okręgowej B2 juniora młodszego.

Naszymi rywalami w sezonie 2017/2018 będą AP Reissa Poznań, Warta Poznań, Kłos Budzyń, UKS Śrem, SPN Szamotuły, Koziołek Poznań, Błękitni Owińska, Nielba Wągrowiec, Huragan Pobiedziska, Grom Plewiska i UKS Orlik Mosina.

Z zespołów z którymi graliśmy w poprzednim sezonie nie ma Lecha Poznań, Lidera Swarzędz i Przemysława Poznań. Brakuje także zespołu Błękitni Wronki który zdecydowanie wygrał 2 ligę okręgową.

Pierwszy mecz zagramy w Gnieźnie z Koziołkiem Poznań 2 września.

Gra wewnętrzna
Na zakończenie pierwszego tygodnia treningów zagraliśmy grę wewnętrzną z rocznikiem 2001.
Na tą grę ,,wypożyczyliśmy" trójkę naszych zawodników Ruska, Krycha i Kosę.

Graliśmy 2x40' i naszą grę należy ocenić bardzo pozytywnie. Wynik nie był najważniejszy ale z kronikarskiego obowiązku podam że wygraliśmy 6-2 ( 4-0 ). Bramki dla nas zdobyli: Kęczek 2, Oli 2, Gibon 1, Jachu 1.

Na uwagę zasługuje powrót po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją Oliego.

Sezon 2016/2017 - podsumowanie
Najlepszym zawodnikiem sezonu 2016/2017 okazał się Gibon który w klasyfikacji punktowej wyprzedził Chlebka i Biliego. Tylko dwóch zawodników ( Gibon i Kwitek ) zagrało we wszystkich 22 meczach minionego sezonu w I lidze.

W rozgrywkach I ligi zagrało w sumie 27 zawodników ( w tym jeden - Poter, z młodszego zespołu i dwóch, którzy już nie trenują w zespole. )

Najlepszym strzelcem okazał się Albi - 24 bramki przed Gibonem - 23 bramki.

Najlepszym asystentem okazał się Kapi z 19 asystami.

Podsumowanie rundy wiosennej
W rundzie wiosennej nasz zespół grający w I lidze odniósł 5 zwycięstw i poniósł 6 porażek. Nieudana końcówka sezonu spowodowała że nie udało się nam obronić 3 miejsca z poprzedniego sezonu. Czwarte miejsce to może nie porażka ale w sytuacji jakiej byliśmy i brązowy medal mięliśmy na wyciągnięcie ręki to brak medalu to duży niedosyt.

Indywidualnie runda wiosenna należała do Gibona, Mnicha i Huberta. A przecież dwóch ostatnich w rudzie jesiennej prawie nie grali z powodu kontuzji. Natomiast największy spadek zanotowali Albi, Kapi, Miras i Stachu.

Mieszko II - podsumowanie.
Zakończony sezon 2016/2017 był bardzo udany w wykonaniu naszego drugiego zespołu. W 18 meczach odnieśliśmy 13 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Stosunek bramek 78-31 też jest imponujący. Nasz zespół wygrał 2 grupę III ligi i uzyskał awans do II ligi. Wiadomo jednak że z tego awansu nie skorzystamy i po kilku latach funkcjonowania dwóch zespołów w roczniku 2002 nastąpiło naturalne połączenie tych zespołów.

W prowadzonej punktacji najlepszym zawodnikiem Mieszka II w rundzie wiosennej okazał się Szeli przed Steciem i Ozilem a najlepszym strzelcem Krychu z 6 bramkami przed Stachem z 5 bramkami w 2 meczach!!!
Najlepszymi asystentami okazali się Szeli z Kwitkiem.