KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 18-10-2018 23:20

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Oceny za mecz z Nielbą Wągrowiec

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 17-10-2018 23:36Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj
Plany treningowe 15-20 październik
W tym tygodniu trenujemy wg planu:

- poniedziałek - wolne

-wtorek 19.45-21.30

-środa 19.45-21.30

-czwartek 18.15-20.00

- sobota - mecz ligowy ( Gniezno 11.00 )

Zbiórka w klubie 19.45

Trenujemy na niebiesko

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 14-10-2018 18:510 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj
Remis jak porażka
Niestety tylko remisem zakończył się mecz z Nielbą Wągrowiec. Z tego wyniku najbardziej zadowolone są na pewno zespoły z AP Reissa i z Szamotuł.
Mecz dla nas rozpoczął się znakomicie bo już w 11 min. Wiśnia, po rzucie rożnym wykonywanym przez Gibona, strzałem głową pokonał bramkarza gości. Niestety prowadzeniem nie cieszyliśmy się zbyt długo bo goście szybko wyrównali a co gorsze po chwili wyszli na prowadzenie. Tą połowę powinniśmy przynajmniej zremisować jednak najpierw Gibon w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w słupek a po chwili w podobnej sytuacji Wiśnia uderzał w bramkarza Nielby.

W drugiej połowie długo wydawało się że komplet punktów pojedzie do Wągrowca aż do 75 minuty. Wtedy to Mniszek bezpośredni z rzutu rożnego pokonał bramkarza Nielby. Ostatnie minuty to dreszczowiec niestety bez happy endu dla nas. Co prawda strzeliliśmy w tym czasie dwie bramki jednak sędzia w obydwu przypadkach odgwizdał spalonego. Zwłaszcza bramka Szeliego wydawała się absolutnie prawidłowa. W ostatniej akcji meczu piłkę meczową mięli goście jednak napastnik Nielby strzelił nad poprzeczką w sytuacji sam na sam z Józiem.

Oceny za mecz z Notecią
Oceny za mecz z Notecią Czarnków

Zwycięstwo w dwunastu
Dawno nie było takiej sytuacji że zaledwie w dwunastu zawodników jechaliśmy na mecz. Jak się okazało nie przeszkodziło nam to w odniesieniu wysokiego zwycięstwa w Czarnkowie z Notecią. W słoneczne przedpołudnie na dobrze przygotowanym boisku od początku dyktowaliśmy warunki gry i po pierwszej połowie prowadziliśmy 5-0.
Druga połowa niestety słabsza w naszym wykonaniu. Pomimo dużej przewagi strzeliliśmy tylko dwie bramki a dodatkowo jedna z nielicznych kontr gospodarzy zakończyła się bramką honorową.
Na uwagę z tego meczu zasługuje bramka Basiny z pierwszej połowy strzelona z ok. 40 metrów!!!

Po tej kolejce tracimy tylko 2 punkty do lidera SPN Szamotuły i ciągle jesteśmy w grze o ligę centralną!

Teraz przed nami bardzo ważny mecz z Nielbą Wągrowiec i miejmy nadzieję że do gry powrócą już wszyscy nasi zawodnicy.

Oceny za mecz z Polonią
Oceny za mecz z Polonią Chodzież

Planowe zwycistwo z Polonią
Zgodnie z planem wygraliśmy z Polonią Chodzież. Przewaga nasza była bardzo duża jednak nie przełożyło się to na liczbę bramek. Goście broniący się całym zespołem skutecznie utrudniali nam grę a bramki padały głównie po stałych fragmentach gry ( rzuty rożne dwie i rzut karny jedna ).
Na uwagę zasługuje powrót Dodo po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i pierwsza bramka Wiśni.

Następne mecze na pewno będą już trudniejsze.

Oceny za mecz z SPN Szamotuły

Horror z happy endem
Niezwykle cenne zwycięstwo odniósł nasz zespół w 7 kolejce ligi wojewódzkiej z SPN Szamotuły. Zwycięstwo tym cenniejsze bo odniesione nad liderem rozgrywek i bez kilku kontuzjowanych podstawowych zawodników. Dodatkowo od 38 min. graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mirasa.
Dobrze ,,weszliśmy" w mecz pewnie w obronie i groźnie w ataku. Szybko obejmujemy prowadzenie po kornerze Mnicha zawodnik gości głową zaskoczył własnego bramkarza. Po chwili Kęczek podwyższa rezultat wykorzystując niezdecydowanie bramkarza i obrońcy SPN-u. Po chwili Kęczek ma kapitalną okazję na trzecią bramkę ale strzela w bramkarza. Następnie Gibon strzela z 11 metra minimalnie niecelnie. W 32 minucie sędzia podejmuje kuriozalną decyzję dyktując rzut karny dla SPN-u gdy Stachu piąstkuje piłkę a następnie zderza się z napastnikiem gości. Po chwili kolejna kontrowersyjna decyzja sędziego i czerwona kartka dla Mirasa choć wydawało się że zawodnicy walczyli bark w bark i po prostu napastnik z Szamotuł był słabszy. Jakby tego było mało w doliczonym czasie gry tracimy drugą bramkę i na przerwę schodzimy z remisem 2-2.
Drugą połowę, pomimo naszego osłabienia, zagraliśmy znakomicie taktycznie. Nie wybiły nas z rytmu kontuzje Szeliego i Igora i tak naprawdę nie dopuszczaliśmy gości pod naszą bramkę. A my groźnie kontrowaliśmy. Znakomitą szansę miał Gibon i tylko bramkarz gości wie jak wybronił jego strzał przy słupku. Aż przyszła 74' i sytuacja bliźniaczo podobna z pierwszej połowy. Zderzenie bramkarza z Gibonem i rzut karny dla nas ( także kontrowersyjny ). Hubi wytrzymuje próbę nerwów i wychodzimy na prowadzenie 3-2. Goście rzucili się do ataku i szybko zostali przez nas skontrowani. Gibon w polu karnym tym razem ewidentnie jest faulowany i ponownie Hubi jest bezbłędny z ,,jedenastki' zapewniając nam zwycięstwo i 3 punkty.

Oceny za mecz z Akademią

Akademia za mocna
Po raz kolejny przegrywamy z AP Reissa w pojedynku ligowym. Przed meczem problemy kadrowe w naszym zespole nie napawały optymizmem jednak była nadzieja że zła passa z Akademią wreszcie zostanie przerwana.
Pierwsza połowa w miarę dobra w naszym wykonaniu choć tracimy bramkę przez złe ustawienie w środku obrony.
W drugiej połowie gospodarze kontrolowali mecz i podwyższyli prowadzenie.

Za tydzień ostatni mecz pierwszej rundy z kolejnym faworytem do awansu SPN Szamotuły.