KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 15-07-2018 23:20

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Zwycięstwo na zakończenie ( B2 )
W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 wygraliśmy w Owińskach 3-1. Dało nam to awans na 3 miejsce w tabeli i poprawę o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim sezonem.
Co do meczu to nieporozumieniem należy uznać to że graliśmy na czymś co trudno nazwać boiskiem. Na czymś takim zdecydowanie łatwiej się bronić niż atakować. Na szczęście szybko zdobyliśmy trzy bramki, wszystkie po stałych fragmentach gry. Hubi z rzutu karnego, Mnichu bezpośrednio z rzutu rożnego i Dawcio z rzutu wolnego.
Druga połowa do szybkiego zapomnienia. Na uwagę zasługują tylko dwie ,,setki'' Wiśni niestety zmarnowane.

Teraz przed zespołem zdecydowanie większe wyzwania.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 10-06-2018 21:31Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 52 Czytań - Drukuj
Oceny za mecz z SPN ( B2 )

Remis jak porażka
W tym meczu było wszystko. Piękne bramki, zmarnowane szanse, błędy, ładne akcje. Dwa razy przegrywaliśmy i doprowadzaliśmy do remisu, dwa razy prowadziliśmy i traciliśmy prowadzenie. Ostatni raz w 4 min. doliczonego czasu a sędzia doliczył 3min.......
Przez cały mecz przeważaliśmy, stworzyliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych ( trudno policzyć ile razy goście wybijali piłkę z linii bramkowej ) i dlatego z tego meczu możemy być zadowoleni. Tylko nie z wyniku i gdyby był to mecz o dużą stawkę można by długo być rozczarowanym. Ale niedługo spotkamy się ponownie już w Lidze Wojewódzkiej i będzie okazja do rewanżu.

A już w sobotę zagramy ostatni mecz w lidze okręgowej w Owińskach i mecz ten zadecyduje czy skończymy rozgrywki na pudle.

Oceny za mecz z Trzemesznem ( B1 )

Rehabilitacja po Koronie ( B1 )
Z dużymi obawami wyjeżdżaliśmy do Trzemeszna na mecz z Zjednoczonymi. Po klęsce trzy dni wcześniej z Koroną Zakrzewo mecz w Trzemesznie z zespołem o podobnej sile jak Korona mógł tylko wywoływać pytanie ile bramek zaaplikują nam przeciwnicy.
Na szczęście tym razem nasz zespół mocno się zmobilizował i pomimo porażki 2-3 ten występ należy ocenić pozytywnie.
W pierwszej połowie długo umiejętnie się broniliśmy jednak w końcu gospodarze dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Stacha.
Druga połowa to jedna z lepszych w naszym wykonaniu. Duży na to wpływ miała zdobyta bramka przez Komara bezpośrednio z rzutu rożnego. To nas podbudowało i śmielej zaatakowaliśmy gospodarzy. Nie podłamała nas nawet kuriozalnie stracona trzecia bramka. Po indywidualnej akcji Igora bramkę na 2-3 zdobył Wiśnia i ciągle byliśmy w grze. I choć wynik już do końca nie uległ zmianie to po meczu mogliśmy być zadowoleni.

A za tydzień zagramy w Gnieźnie z Tarnovią i czas na przełamanie serii porażek.

Oceny za mecz z Koroną ( B1 )

Oceny za mecz z Mosiną ( B2 )

Pogrom z Koroną ( B1 )
Srogiej lekcji futbolu udzielił nam zespół Korony Zakrzewo. Goście byli faworytami tego pojedynku ale rozmiary porażki są zdecydowanie za wysokie. Jeszcze pierwsza połowa wyglądała w naszym wykonaniu w miarę dobrze.
Druga połowa to już wyraźna dominacja gości. Po raz kolejny naszą bolączką jest brak pomocy w defensywie ze strony pomocników a to musiało kończyć się łatwymi sytuacjami bramkowymi gości.

A już w niedzielę zagramy w Trzemesznie z kolejnym bardzo mocnym rywalem Zjednoczonymi.

Pojedynki z mocnymi zespołami w lidze B1 powinny być dobrą nauką którą wykorzystamy w następnym sezonie w Lidze Wojewódzkiej w naszym roczniku.

Liga Wojewódzka nasza!
Wyjazd do Mosiny miał przypieczętować nasz awans do Ligi Wojewódzkiej. Do awansu potrzebowaliśmy minimum remisu. I tak się stało. Od następnego sezonu zagramy w Lidze Wojewódzkiej! Jednak sam mecz pozostawił dużo niedosytu.
Po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 2-3 bramkami a tak się nie stało. Nie strzeliliśmy rzutu karnego ( strzał Potera obronił bramkarz Orlika ), dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnował Kęczek a dwa razy przeszkodził nam sędzia raz nie widząc zdobytej bramki dla nas i raz odgwizdując spalonego Szeliego którego nie było ( a nasz zawodnik był już w sytuacji sam na sam z bramkarzem )
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla nas. Błędy w obronie spowodowały stratę dwóch bramek i zanosiło się na naszą porażkę. Dobrą zmianę dał jednak Domin popisując się dwoma znakomitymi strzałami z dystansu. Po pierwszym piłka odbiła się o poprzeczkę a skuteczną dobitką głową bramkę zdobył Hubi. Po drugim strzale rewelacyjną paradą popisał się bramkarz z Mosiny który jednak był bezradny przy strzale głową Jacha po rzucie rożnym wykonywanym przez Kapiego.

Teraz przed nami bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek z wiceliderem SPN Szamotuły we wtorek o 20.00

Oceny za mecz z Liderem ( B1 )

Porażka z Liderem ( B1 )
Z dużymi perypetiami udaliśmy się na mecz z Liderem w Zalesewie. Na miejsce dotarliśmy na 10 minut przed rozpoczęciem meczu i właściwie bez rozgrzewki rozpoczęliśmy grę. Miało to wpływ na obraz meczu. Przez pierwsze 10 minut byliśmy nieobecni na boisku a gospodarze dwukrotnie umieszczali piłkę w naszej bramce. Po stracie drugiej bramki wreszcie zaczęliśmy grać. Przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Aż wreszcie zdobyliśmy bramkę po akcji Wiśni strzelił Dodo. A mogło być jeszcze lepiej gdyby Hubi po indywidualnej akcji przez pół boiska pokonał bramkarza gospodarzy.
W przerwie dokonaliśmy kilka zmian w tym wymuszoną naszego najlepszego zawodnika Hubiego ( pęknięty ...but ) i niestety z minuty na minutę graliśmy coraz słabiej a gospodarze zasłużenie zdobywali kolejne bramki. Taktycznie też nie wyglądało to dobrze. W obronę angażowało się tylko pięciu zawodników ( obrońcy plus Domin ) a pozostała piątka czekała na piłkę pod polem karnym Lidera.

A po pierwszej połowie wydawało się że w tym meczu możemy zdobyć punkty.......