KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 26-04-2018 22:46

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Remis z Trzemesznem
Kolejny dobry sparing w naszym wykonaniu miał miejsce w mroźne sobotnie popołudnie. Nasz rywal dotychczas był dla nas nieosiągalny. Tym razem po raz pierwszy zremisowaliśmy 2-2 a trzeba dodać że pomimo że przegrywaliśmy już 0-2 to my byliśmy bliżsi zwycięstwa w tym meczu.
W pierwszej wyrównanej połowie znakomitej szansy nie wykorzystał Gibon który próbował lobować bramkarza gości który będąc za polem karnym zagrał piłkę ręką ( normalnie czerwona kartka! ). Chwilę później Poter będąc metr przed bramką zamiast podawać strzelał z ostrego kąta w boczną siatkę. Niewykorzystane okazję się zemściły i w ostatniej minucie goście strzelają pierwszą bramkę.
Także od bramki zaczęli Zjednoczeni drugą połowę, ale od tego momentu zarysowała się przewaga naszego zespołu. Aż nastąpił punkt zwrotny meczu gdy w minutę duet Wiśnia - Ozil dwukrotnie zagrali niemal identyczne akcje bramkowe. Wiśnia wrzucał z lewej strony a Ozil strzelał bramki.
Ostatnie minuty to zdecydowana ofensywa w naszym wykonaniu i kilkakrotnie byliśmy blisko zdobycia zwycięskiej bramki. Tak się nie stało ale ten mecz po raz kolejny pokazał że idziemy w dobrym kierunku.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 24-02-2018 17:15Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 96 Czytań - Drukuj
AP Reissa - Mieszko 6-3
W kolejnym sparingu po raz drugi zmierzyliśmy się z Mistrzem Wielkopolski rocznika 2002 AP Reissa. Tym razem przegraliśmy 3-6 ale zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie dorównywaliśmy rywalowi. Oprócz zdobytych bramek mieliśmy także kilka innych sytuacji bramkowych choć oczywiście rywale także mięli swoje sytuacje bramkowe.
Najbardziej martwi dwukrotna strata dwóch bramek w przeciągu jednej minuty co świadczy o problemach z koncentracją z naszej strony. Jest to dobra lekcja na przyszłość.

Mecz odbył się w Wągrowcu przy słonecznej pogodzie i pokazał gdzie mamy jeszcze braki w grze ale też pokazał że z AP można podjąć walkę.

A już w niedzielę kolejny bardzo mocny rywal Zjednoczeni Trzemeszno.

Mieszko - SKP Słupca 4-1
W czwartym sparingu po dobrej grze wygrywamy z kolejnym zespołem grającym w Lidze Wojewódzkiej z SKP Słupca. Na uwagę zasługuje nie tylko wynik ale także gra zespołu tym bardziej że graliśmy bez kilku podstawowych zawodników.
Ale to już wszyscy wiedzą że w naszej drużynie na każdej pozycji jest 2-3 zawodników rywalizujących o miejsce i prezentujących podobny poziom ( oprócz pozycji bramkarza )
A co do meczu to szybko uwidoczniła się nasza przewaga a dwukrotnie sfinalizował ją Kęczek który wyrasta na napastnika nr 1 w naszym zespole. Choć mógł jeszcze strzelić kilka bramek zwłaszcza w drugiej połowie. W niej bramki zdobywali rezerwowi Kwitek ( b. dobry strzał z dystansu ) i Jachu.

A już we wtorek kolejny sparing z Mistrzem Wielkopolski AP Reissa w Wągrowcu.

Liga Wojewódzka nam nie straszna
W trzecim sparingu w tym roku odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. W niedzielne popołudnie wysoko wygraliśmy z grającą w Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego Victorią Września 13-5 ( 7-3 ). Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Kęczek 3, Gibon, Kapi i Bruno po 2 oraz Miłosz, Wiśnia, Ozil i Albi po 1.
O grze naszego zespołu można mówić tylko pozytywnie chociaż trochę za łatwo traciliśmy bramki głównie po kontrach gości. Teraz przed nami dwa tygodnie intensywnych przygotowań i mam nadzieje że wszyscy potraktują je poważnie a wtedy żaden przeciwnik nam nie straszny!

Porażka z JS Mieszka
W pojedynku z juniorami starszymi Mieszka nasi rywale byli zdecydowanymi faworytami i zasłużenie wygrali 6-2. Jednak nasza postawa zasługuje na pochwałę. Tym bardziej że wszyscy nasi zawodnicy z wyjątkiem bramkarzy byli z rocznika 2002 a u naszych rywali grali zawodnicy z roczników 1999-2001.
I to właśnie nasz zespół objął prowadzenie 1-0 po dośrodkowaniu Wiśni i strzale Kęczka. JS dopiero w końcówce pierwszej połowy strzelają nam dwie bramki w odstępie jednej minuty.
Druga połowa słabsza w naszym wykonaniu ale także strzelamy bramkę po dwójkowej akcji Mirasa z Mnichem.

Ogólnie pozytywny sprawdzian, można było się spodziewać wyższej porażki. Szkoda tylko że ciągle nie możemy zagrać w pełnym składzie.

A za tydzień sparing z Victorią Września grającą w Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego.

Pierwszy sparing
Tradycyjnie od meczu z AP Reissa rozpoczęliśmy okres sparingów w okresie przygotowawczym. Ostatnie mecze z AP kończyły się naszymi klęskami ( ostatnio 1-10 ). Tym razem było zdecydowanie lepiej i pomimo porażki 2-4 możemy być zadowoleni z postawy naszego zespołu.
Już na początku meczu mogliśmy wyjść na prowadzenie kiedy to Kęczek po indywidualnej akcji trafił w słupek bramki gości. Jedyną bramkę w tej tercji tracimy bardzo pechowo gdy piłka wyślizgnęła się z rąk Stacha. Druga tercja bardzo dobra w naszym wykonaniu, kilka ciekawych akcji i niestety kończymy ją stratą drugiej bramki kiedy to Bili zbyt łatwo przegrał pojedynek na 10 metrze z napastnikiem gości.
W trzeciej tercji zagrała nowa 11-stka i na początku było dużo chaosu co skończyło się utratą trzeciej bramki po dośrodkowaniu i strzale głową z dwóch metrów. Z czasem gra stawała się coraz lepsza i wreszcie zaczęliśmy strzelać bramki. Najpierw Krychu po podaniu Wiśni strzela pierwszą bramkę a później Wiśnia po dograniu przez Bruna strzela kontaktową. Była szansa nawet na remis ale kolejna pechowa bramka dla Akademii gdy Góri strzela ,,samobója" ustala wynik meczu na 2-4.
Jednak sparingi są po to by popełniać błędy żeby później je eliminować. Po tym meczu można być optymistą gdyż w drużynie jest duży potencjał.

Plan sparingów
W okresie przygotowawczym planowane jest rozegranie kilkunastu sparingów ( jeżeli pogoda pozwoli ).
Zagramy z trzema zespołami z Ligii Wojewódzkiej Juniora Młodszego, dwoma zespołami z Grupy Mistrzowskiej B1, wice liderem Ligii Wojewódzkiej C1.
Poprzez sparingi poszczególni zawodnicy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i pokazać przydatność do drużyny.

Podsumowanie - B2 - MINUTY
Na koniec podsumowań jeszcze łączna ilość minut zagranych przez zawodników w zespołach B1 i B2.
Najwięcej minut w rundzie jesiennej przebywał na boisku Hubi - ponad 1000 min.

W rundzie wiosennej zdecydowanie więcej zawodników zarówno B1 i B2 powinno przekroczyć granicę 1000 min.

Podsumowanie - jesień B1
Celem drużyny B1 na rundę jesienną był awans do grupy mistrzowskiej i cel ten został zrealizowany choć były wzloty i upadki. Trzeba jednak zaznaczyć że graliśmy chyba w najmocniejszej grupie a dodatkowo skład zespołu bardzo się zmienił w stosunku do poprzedniego sezonu. Kilku podstawowych zawodników zakończyło grę w piłkę a kilku innych przeszło do juniora starszego. W sumie aż 42 zawodników zagrało w 12 meczach.

Najważniejszy jest jednak awans i to że na wiosnę zmierzymy się z bardzo silnymi przeciwnikami.

Podsumowanie - jesień B2
To była udana jesień w wykonaniu naszego zespołu B2 grającego w I lidze okręgowej juniora młodszego B2. Celem drużyny przed sezonem był awans do Ligi Wojewódzkiej a ten awans wywalczą cztery pierwsze zespoły. Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje 3 miejsce z przewagą sześciu punktów nad piątym zespołem w tabeli. Trzeba jednak dodać że w rundzie wiosennej mamy zdecydowanie trudniejszy układ spotkań - aż 6 spotkań wyjazdowych i tylko 4 mecze w Gnieźnie i to z liderem Wartą, wiceliderem Szamotułami i silnym Kłosem Budzyń.
Wykonaliśmy pierwszy krok do celu ale przed nami jeszcze długa droga.