KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 25-04-2018 06:29

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

Remisowy sparing
Po meczu ligowym rozegraliśmy sparing z zespołem UKS Śrem. Po ligowych emocjach sparing odbywał się już w spokojnej atmosferze.
Grając już 11 na 11 szybko osiągnęliśmy przewagę i dyktowaliśmy warunki gry. Najwyraźniej zeszła już z naszego zespołu presja wyniku. Jedynie do czego można było się przyczepić to brak skuteczności. Pierwsza połowa zdecydowanie na plus dla naszego zespołu.
Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu dobra gra w naszym wykonaniu zakończona drugą bramką Ozila. Od tego momentu zdecydowanie lepiej zaczęli grać goście którzy okazali się bardzo skuteczni strzelając trzy bramki. Remis uratowaliśmy po dobrej akcji Potera który wyłożył piłkę Szymkowi.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 26-11-2017 15:57Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 102 Czytań - Drukuj
Zwycięstwo na zakończenie
Zwycięstwem 2-0 z UKS Śrem zakończyliśmy rundę jesienną w rozgrywkach I ligi okręgowej juniora młodszego B2. Mecz trwał tylko 15 min. gdyż było to dokończenie spotkania z października. Już w pierwszej akcji bramkę mógł strzelić Szeli po rożnym Gibona. Chwilę później błąd obrońcy gości wykorzystał Kęczek.
Trzeba przyznać że goście pomimo osłabienia mocno nas napierali i zagrali lepiej niż w pierwszym meczu. Mecz przebiegał w nerwowej atmosferze ale dla nas najważniejsze było zwycięstwo i je osiągnęliśmy.

Po meczu ligowym zagraliśmy sparing który na szczęście przebiegał już w sportowej atmosferze i ligowe emocje zeszły na bok.

Gramy w Lidze Mistrzów!!!
Sytuacja naszego zespołu B1 zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw był awans, później okazało się że niestety przez walkower w meczu Lider - Koziołek nie awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej.
Okazało się jednak że to co los nam odebrał ( czytaj WZPN ) to później ten los nam zwrócił. W meczu Warta Sieraków - Tarnovia Tarnowo Podgórne ( 2-0 ) w drużynie Warty zagrał nieuprawniony zawodnik i WZPN zweryfikował wynik meczu na walkower dla gości. Tym samym w tabeli zespołów z trzecich miejsc wyprzedziliśmy Sieraków i jesteśmy w Lidze Mistrzów!

To są już chyba ostateczne rozstrzygnięcia i nic niespodziewanego się nie wydarzy.

A z kim zagramy w Lidze Mistrzów?

Oceny za mecz z Koziołkiem ( B2 )

Szkoda że to już koniec
Bardzo dobra gra w ostatnich meczach znalazła potwierdzenie w zaległym meczu z 1 kolejki z Koziołkiem Poznań. Zwycięstwo 9-0 jest naszym najwyższym wynikiem w tej rundzie. W tym meczu zagrała cała osiemnastka i wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Bramki dla nas strzelało aż 6 zawodników i to także świadczy o sile zespołu.
Jedyny minus za ten mecz to ogromna ilość spalonych w naszym wykonaniu.

Przed nami jeszcze dogrywka meczu z UKS Śrem która odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 12.00

Oceny za mecz z Lechitą Kłecko ( B1 )

Oceny za mecz z Owińskami ( B2 )

Odroczony awans
Przed meczem z Lechitą Kłecko wszystko wydawało się jasne. Wygrywamy mecz i wiosną gramy w Grupie Mistrzowskiej. Cel ten pomimo początkowych problemów został osiągnięty. Niestety WZPN zweryfikował wynik meczu Lider - Koziołek ( na boisku 3-4 ) na walkower 3-0 dla Lidera i w dalszym ciągu nasz awans nie stał się faktem. Teraz musimy czekać na wyniki innych spotkań i w tej i następnej rundzie i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia.

A wracając do meczu początek nie był najlepszy w naszym wykonaniu i dwa razy od utraty bramki ratował nas Stachu. Później sprawy w swoje ręce wziął Komar strzelając 3 bramki i przy czwartej asystując.
Druga połowa to już nasza zdecydowana dominacja wysokie zwycięstwo stało się faktem.

Forma w górę!
Błękitni Owińska zawsze były dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Pamiętamy porażkę 0-2 w ubiegłym sezonie, zwycięstwo 4-3 po szalonym meczu ( 0-3 do przerwy ), czy 1-1 w Owińskach rok temu.
Tym razem dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Od początku bardzo dobrze w ofensywie grał kwartet Poter, Gibon, Kapi, Kęczek ( o czym powiedział także oglądający mecz trener seniorów Mariusz Bekas! ) i co chwila pod bramką gości dochodziło do gorących spięć. Niestety skuteczność nie była na najwyższym poziomie. Kilkanaście okazji i tylko jedna zdobyta bramka a do tego goście w pierwszym wypadzie pod nasze pole karne doprowadzają do remisu. Na szczęście wreszcie zaczynamy strzelać bramki ( super akcja na 3-1 Kęczek - Gibon )
Druga połowa to już ogromna nasza przewaga i ładne bramki po jeszcze ładniejszych akcjach.

Przed nami jeszcze dwa mecze ligowe ( w tym dokończenie meczu z UKS Śrem ) i w takiej formie powinniśmy zagrać kolejne ciekawe mecze.

Oceny za mecz z Unią Swarzędz

Liga Mistrzów tuż tuż ( B1 )
To był najważniejszy mecz w rundzie jesiennej dla obydwu zespołów. Zarówno Unia Swarzędz jak i my aby myśleć o awansie musieliśmy ten mecz wygrać. Przed meczem okazało się że w tym spotkaniu wystąpimy poważnie osłabieni ( powołania do juniora starszego, kontuzje itp. ). Znakomicie jednak starszych kolegów zastąpili zawodnicy z drużyny B2 którzy akurat mięli pauzę w lidze ( w sumie aż 13 zawodników ).
Od początku zaatakowaliśmy gospodarzy i już w 5 min. objęliśmy prowadzenie po strzale Kaki i dobitce Potera. Szybko jednak po naszym niezdecydowaniu w polu bramkowym straciliśmy prowadzenie. Jednak to my w tym meczu prowadziliśmy grę czego efektem była kolejna bramka po akcji Potera z Komarem.
Drugą połowę zaczęliśmy zmienionym składem i niestety stratą bramki. Jednak ta bramka tylko nas zmotywowała. Graliśmy dobrze w obronie i wyprowadzaliśmy zabójcze kontry w których brylował duet Kapi - Kęczek. I tylko szkoda że nie wykorzystaliśmy kilka setek a w co najmniej trzech przypadkach sędzia błędnie odgwizdał spalonego gdy nasi zawodnicy wychodzili sam na sam z bramkarzem Unii.
Jednak najważniejsze że zagraliśmy bardzo dobry mecz i osiągnęliśmy zasłużone zwycięstwo.

To zwycięstwo bardzo przybliżyło nas do gry w grupie mistrzowskiej. To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe aktualnie jest na wyciągnięcie ręki.