KS MIESZKO GNIEZNO - ROCZNIK 2002
STRONA GŁÓWNA ˇ O NAS ˇ KADRA ˇ ZDJĘCIA ˇ SPONSORZY ˇ KONTAKT ˇ WYDARZENIA 15-07-2018 23:23

LIGA WZPN
Poznań: I liga okręgowa C1 Trampkarz "gr. M"

A teraz liga
W ostatnim sparingu przegraliśmy z juniorami starszymi naszego klubu 2-8. Wynik nie był najważniejszy. Na pewno podjęliśmy walkę. Trochę za łatwo traciliśmy bramki ale to była cena otwartej gry z naszej strony. Bardzo ładna akcja w naszym wykonaniu po której zdobyliśmy pierwszą bramkę z wejściem Mirasa i dograniem do Kapiego. Takie akcje z wejściem bocznych obrońców w lidze to będzie standard.
Teraz przed nami liga do której myślę że jesteśmy przygotowani optymalnie.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 25-03-2018 20:58Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 81 Czytań - Drukuj
4-5 z Huraganem Pobiedziska ( JS )
Pomimo porażki możemy być zadowoleni z postawy w pojedynku z juniorami starszymi Huraganu Pobiedziska. Szkoda tylko kontuzji Jacha ale miejmy nadzieje że szybko wróci do gry.
Początek meczu to dużo nerwowości w naszym wykonaniu. Na szczęście szybko wskoczyliśmy na odpowiednie obroty i strzelamy pierwszą bramkę w meczu. Gramy coraz lepiej ale to co wydarzyło się między 24 a 28 minutą jest trudne do wytłumaczenia. Tracimy trzy bramki i były to prezenty z naszej strony dla gości.
W drugiej połowie dobrą zmianę dał Dzidzia strzelając dwie bramki. Do wyrównania 4-4 doprowadził Bruno ale w końcówce straciliśmy bramkę po rzucie rożnym dla Huraganu.

Porażka z Górnikiem
W drugim sparingu w ten weekend wysoko przegraliśmy z Górnikiem Konin 1-6. Nasz rywal występuje w lidze wojewódzkiej jednak już z takimi zespołami wygrywaliśmy. Jednak tym razem goście udzielili nam srogiej lekcji.
W pierwszej połowie to my mieliśmy przewagę i zepchnęliśmy rywali do głębokiej defensywy. Zespół Górnika dobrze się bronił i wyprowadzał szybkie kontry. Trzy z tych kontr okazały się skuteczne i pomimo naszej przewagi przegrywaliśmy 0-3. Losy meczu mogły być inne gdyby obrońca Górnika otrzymał czerwoną kartkę za faul na Kęczku gdy ten biegł sam na sam z bramkarzem gości ( wiadomo że w sparingu nie wszystkie przepisy gry się stosuje ).
W drugiej połowie to goście osiągnęli przewagę. Jednak my także dążyliśmy do zdobycia bramki. I gdy w końcu nam się to udało chcieliśmy pójść za ciosem co niestety skończyło się stratą kolejnych dwóch bramek.

Z punktu szkoleniowego był to dla nas bardzo dobry mecz. Pokazał nad czy musimy jeszcze pracować. Na plus na pewno to że dobrze wyprowadzaliśmy piłkę od własnej bramki i to powinno także wychodzić w lidze.

Mieszko - Szóstka Śrem 5-3
W pierwszym sparingu w ten weekend pokonaliśmy zespół ze Śremu 5-3. Mecz przebiegał w arktycznej pogodzie ale był ciekawym pojedynkiem. Skutecznością popisał się Gibon zdobywając 4 bramki.
Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando czego efektem były kolejno zdobywane bramki. Szkoda tylko straconej bramki po błędzie w środkowej strefie boiska.
Druga połowa to lepsza gra gości czego efektem były dwie zdobyte bramki. Druga z nich to prezent Góriego. W końcówce meczu ponownie zaczęliśmy groźnie atakować i przejęliśmy inicjatywę w meczu.

Remis z Liderem
Remisem zakończył się nasz kolejny sparing. Podobnie jak w meczu z Trzemesznem przegrywaliśmy już 0-2 jednak graliśmy do końca i przyniosło to efekty. Trzeba dodać że w tym meczu nie mogliśmy skorzystać z różnych powodów z aż 10 zawodników.
Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando i wydawało się że tylko kwestią czasu jest to kiedy padną dla nas bramki. Niestety pod bramką gości graliśmy zbyt nerwowo. Jak to w piłce bywa niewykorzystane sytuacje się zemściły i po kontrze Lider objął prowadzenie.
Drugą połowę lepiej zaczęli goście i podwyższyli prowadzenie. Końcówka należała do nas i wreszcie zaczęliśmy strzelać bramki. Najpierw Kęczek a następnie Poter z rzutu wolnego. Były jeszcze setki Kęczka i duża kontrowersja z nie podyktowaniem karnego po faulu na Poterze.

Podsumowując oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko i kolejne wnioski do gry naszego zespołu.

Kadra trenerska wzmocniona!
Od marca w treningach naszego zespołu będą pomagać trenerzy asystenci. Funkcję tą będą pełnić dwaj zawodnicy Mieszka Damian Garstka i Gracjan Goździk. Obydwaj to wychowankowie naszego klubu mający za sobą grę w innych klubach. Gracjan grał w Warcie Poznań ( II liga ) a Damian w Victorii Września ( III liga ) i Pelikanie Niechanowo ( III liga ).

Celem tych działań jest podniesienie jakości treningów. Także każdy z zawodników powinien jak najwięcej korzystać z obecności aktualnych piłkarzy naszego klubu.

Jest to kolejne działanie którego wspólnym mianownikiem jest awans do Ligi Wojewódzkiej a później zasilanie przez naszych zawodników kadry pierwszej drużyny.

Dodane przez MieszkoGniezno2002 dnia 09-03-2018 13:000 Komentarzy ˇ 29 Czytań - Drukuj
Zwycięstwo z Elaną Toruń
Od początku meczu zarysowała się nasza przewaga i szybko została ona udokumentowana zdobytymi bramkami. Bardzo dobrze budowaliśmy grę od tyłu i udanie wychodziliśmy z pressingu jaki próbowali nam zakładać goście. Pierwszą połowę wygraliśmy 5-0 i wynik ten oddaje naszą przewagę w tym meczu.
W drugiej połowie mecz się wyrównał ale w dalszym ciągu stwarzaliśmy sytuacje bramkowe i aż trudno uwierzyć że żadnej nie wykorzystaliśmy. Pudłowali Kapi, Albi, Wiśnia, Ozil i Gibon. Ten ostatni zdobył w końcu bramkę w 90 min. ale nie wiedzieć czemu arbiter tej bramki nie uznał.

A za tydzień kolejny sparing z Liderem Swarzędz ( rocznik 2003 )

Remis z Trzemesznem
Kolejny dobry sparing w naszym wykonaniu miał miejsce w mroźne sobotnie popołudnie. Nasz rywal dotychczas był dla nas nieosiągalny. Tym razem po raz pierwszy zremisowaliśmy 2-2 a trzeba dodać że pomimo że przegrywaliśmy już 0-2 to my byliśmy bliżsi zwycięstwa w tym meczu.
W pierwszej wyrównanej połowie znakomitej szansy nie wykorzystał Gibon który próbował lobować bramkarza gości który będąc za polem karnym zagrał piłkę ręką ( normalnie czerwona kartka! ). Chwilę później Poter będąc metr przed bramką zamiast podawać strzelał z ostrego kąta w boczną siatkę. Niewykorzystane okazję się zemściły i w ostatniej minucie goście strzelają pierwszą bramkę.
Także od bramki zaczęli Zjednoczeni drugą połowę, ale od tego momentu zarysowała się przewaga naszego zespołu. Aż nastąpił punkt zwrotny meczu gdy w minutę duet Wiśnia - Ozil dwukrotnie zagrali niemal identyczne akcje bramkowe. Wiśnia wrzucał z lewej strony a Ozil strzelał bramki.
Ostatnie minuty to zdecydowana ofensywa w naszym wykonaniu i kilkakrotnie byliśmy blisko zdobycia zwycięskiej bramki. Tak się nie stało ale ten mecz po raz kolejny pokazał że idziemy w dobrym kierunku.

AP Reissa - Mieszko 6-3
W kolejnym sparingu po raz drugi zmierzyliśmy się z Mistrzem Wielkopolski rocznika 2002 AP Reissa. Tym razem przegraliśmy 3-6 ale zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie dorównywaliśmy rywalowi. Oprócz zdobytych bramek mieliśmy także kilka innych sytuacji bramkowych choć oczywiście rywale także mięli swoje sytuacje bramkowe.
Najbardziej martwi dwukrotna strata dwóch bramek w przeciągu jednej minuty co świadczy o problemach z koncentracją z naszej strony. Jest to dobra lekcja na przyszłość.

Mecz odbył się w Wągrowcu przy słonecznej pogodzie i pokazał gdzie mamy jeszcze braki w grze ale też pokazał że z AP można podjąć walkę.

A już w niedzielę kolejny bardzo mocny rywal Zjednoczeni Trzemeszno.

Mieszko - SKP Słupca 4-1
W czwartym sparingu po dobrej grze wygrywamy z kolejnym zespołem grającym w Lidze Wojewódzkiej z SKP Słupca. Na uwagę zasługuje nie tylko wynik ale także gra zespołu tym bardziej że graliśmy bez kilku podstawowych zawodników.
Ale to już wszyscy wiedzą że w naszej drużynie na każdej pozycji jest 2-3 zawodników rywalizujących o miejsce i prezentujących podobny poziom ( oprócz pozycji bramkarza )
A co do meczu to szybko uwidoczniła się nasza przewaga a dwukrotnie sfinalizował ją Kęczek który wyrasta na napastnika nr 1 w naszym zespole. Choć mógł jeszcze strzelić kilka bramek zwłaszcza w drugiej połowie. W niej bramki zdobywali rezerwowi Kwitek ( b. dobry strzał z dystansu ) i Jachu.

A już we wtorek kolejny sparing z Mistrzem Wielkopolski AP Reissa w Wągrowcu.

Liga Wojewódzka nam nie straszna
W trzecim sparingu w tym roku odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. W niedzielne popołudnie wysoko wygraliśmy z grającą w Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego Victorią Września 13-5 ( 7-3 ). Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Kęczek 3, Gibon, Kapi i Bruno po 2 oraz Miłosz, Wiśnia, Ozil i Albi po 1.
O grze naszego zespołu można mówić tylko pozytywnie chociaż trochę za łatwo traciliśmy bramki głównie po kontrach gości. Teraz przed nami dwa tygodnie intensywnych przygotowań i mam nadzieje że wszyscy potraktują je poważnie a wtedy żaden przeciwnik nam nie straszny!